Plan dnia

od 7.00
Mówimy sobie dzień dobry, rozbieramy się w szatni, wchodzimy do sal, rozmawiamy, bawimy się zabawkami, oglądamy książki, rysujemy, uczestniczymy w grach stolikowych i zabawach dydaktycznych, bierzemy udział w ćwiczeniach porannych i zabawach ruchowych.

Zabawy poranne

od 8.00
Jemy śniadanie.

Bajkowe śniadanie

od 8.30
Bierzemy udział w zajęciach z języka angielskiego, w zajęciach dydaktycznych (słuchamy opowiadań, wierszy, układamy historyjki obrazkowe, uczestniczymy w zajęciach z zakresu pojęć matematycznych, ćwiczeniach ortofonicznych itp.). Uczestniczymy w rytmice, tańcach, logopedii, karate, bierzemy udział w przedstawieniach teatralnych, koncertach muzycznych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wychodzimy na zajęcia do biblioteki.

Przedpołudniowe zajęcia w Bajkowym Przedszkolu

od 10.30
Przygotowujemy się do drugiego śniadania, jemy drugie śniadanie.

Jemy drugie śniadanie

od 11.00
Przygotowujemy się do wyjścia do ogrodu. Spędzamy czas na świeżym powietrzu korzystając z aktywności związanych z porą roku (spacerujemy, wspinamy się, huśtamy się, zjeżdżamy na zjeżdżalni, kręcimy się na karuzeli, bawimy się w domku drewnianym, jeździmy na rowerkach, hulajnogach, rzucamy piłką do kosza, rysujemy kredą na tablicy itp.). Wracamy z ogrodu do przedszkola.

Wychodzimy do ogrodu

od 12.30
Przygotowujemy się do obiadu, jemy obiad.

Obiad

Codziennie myjemy zęby po obiedzie.

Myjemy, myjemy ....

od 13.00
Odpoczywamy po obiedzie, słuchamy bajek czytanych przez nauczycielki, słuchamy muzyki klasycznej lub relaksacyjnej.

Poobiedni relaks

od 14.45
Przygotowujemy się do podwieczorku, jemy podwieczorek. Na podwieczorek jemy między innymi jogurt naturalny z suszonymi owocami: rodzynki, żurawina, pestki dyni lub pestki słonecznika oraz owoce sezonowe (jabłka i truskawki) do wyboru przez dzieci.

Podwieczorek w Bajkowym Przedszkolu

od 15.15
Pracujemy indywidualnie lub grupowo, gramy w gry, bawimy się według własnych pomysłów w salach lub w ogrodzie.

Zabawy bajkowych przedszkolaków

od 16.30
Przygotowujemy się do kolacji, jemy kolację.

Bajkowa kolacja

od 17.00
Bawimy się indywidualnie, czekamy na rodziców (opiekunów), mówimy sobie do widzenia, do jutra.

Czekamy na rodziców