Posiłki

Wyżywienie

Proponujemy cztery zdrowe i pyszne posiłki dla wszystkich pociech

Proponujemy cztery posiłki dziennie. Staramy się, aby posiłki przygotowywane na miejscu w przedszkolu (śniadania, podwieczorki i kolacje) były pełnowartościowe i dostarczały niezbędnych składników odżywczych. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że dania dla dzieci powinny być odpowiednio zbilansowane, tak by dawały im energię do zabawy i nauki oraz dodatkowo cieszyły oko dziecka.W naszym przedszkolu podajemy dzieciom dużo owoców sezonowych i warzyw do wszystkich posiłków.

Raz w tygodniu organizujemy mini bufet szwedzki. Dzieci same komponują sobie śniadanie z wielu propozycji między innymi:

• twarożki ze szczypiorkiem, rzodkiewką, papryką itp.
  • wędliny
  • pasty
  • warzywa pokrojone np. w słupki (ogórek, kalarepa, marchewka)
  • sery żółte
  • pieczywo mieszane
  • masło

Śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dostarcza energii i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. W naszym przedszkolu dbamy o to, aby śniadania były zdrowe i smaczne.

Obiad

Pyszny dwudaniowy obiad, przygotowany przez firmę cateringową.

Podwieczorek

Podwieczorek to ulubiony posiłek dzieci w naszym przedszkolu. To doskonała okazja, aby zjeść pyszne i zdrowe owoce sezonowe.

Kolacja

Dbamy, aby nasze posiłki były atrakcyjne wizualnie. Dzieci chętnie jedzą dania, które wyglądają ładnie i kolorowo.