Bajkowe Przedszkole

Witamy wszystkich w Bajkowym Przedszkolu!

Bajkowe Przedszkole jest pierwszą niepubliczną placówką założoną w 2002 roku w podwarszawskim Raszynie. Działamy na podstawie Wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Gminy Raszyn.

Jesteśmy kameralnym przedszkolem, przyjaznym dzieciom, rodzicom oraz pracownikom. Zapraszamy wszystkich w godzinach od 7.00 do 18.00 od września do czerwca. W lipcu i sierpniu działamy w godzinach 7.30 do 17.30 z wyłączeniem dwutygodniowej przerwy wakacyjnej.

Całość terenu jest ogrodzona i przystosowana do prowadzenia działalności przedszkolnej. Wszystkie zabawki znajdujące się w przedszkolu posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Mamy do zaoferowania Państwa pociechom przestronne, jasne sale zajęciowe oraz specjalnie zaadoptowany do potrzeb dzieci ogród, który zapewnia maluchom dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Stwarzamy warunki pełnego rozwoju dla każdego dziecka.

Grupy wiekowe w naszym przedszkolu:

Dzieci uczęszczające do naszej placówki są podzielone na grupy:

• Grupa młodsza “SKRZATY”,
  • Grupa starsza ”ELFY”, w tym tzw. „zerówka”.

W każdej grupie pracuje nauczycielka i pomoc pedagogiczna.

Codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego na trzech poziomach zaawansowania.

W ramach opłaty podstawowej zapewniamy:

• wykwalifikowany personel pedagogiczny,
  • małe grupy wiekowe,
  • program nauczania zgodny z aktualną podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • język angielski 5x w tygodniu
  • rytmika 2x w tygodniu
  • zajęcia sportowe np. karate 2x w tygodniu
  • integracja sensoryczna 1x w tygodniu
  • zajęcia plastyczno-techniczne
  • 4 posiłki dziennie
  • możliwość diet
  • stałą opiekę psychologa
  • teatrzyki
  • koncerty muzyczne
  • spotkania z ciekawymi ludźmi
  • wycieczki
  • imprezy i prezenty dla dzieci
  • gry i zabawy w naszym „bajkowym ogrodzie” profesjonalnie wyposażonym w odpowiedni sprzęt
  • przedszkole czynne 12 miesięcy w roku (oprócz dwutygodniowej przerwy wakacyjnej )

Dyrektor placówki

Anna Szklarzewska

Jestem założycielką i dyrektorką Bajkowego Przedszkola, prowadzę placówkę razem z mężem Janem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Pedagogika o specjalności Wychowanie Przedszkolne. Ukończyłam 2-letnie Studium Wychowania Przedszkolnego w Warszawie. Ukończyłam Zarządzanie Oświatą.

Od zawsze pracuję w zawodzie jako nauczyciel i dyrektor w warszawskich przedszkolach publicznych i przedszkolach. Od 1999 roku byłam dyrektorką przedszkola niepublicznego w Warszawie, a od 2002 roku jestem dyrektorką Bajkowego Przedszkola w Raszynie.

Moim marzeniem było założenie przedszkola przyjaznego dzieciom, gdzie każdy maluch chętnie przekraczałby próg przedszkola i nie chciał z niego wychodzić; przedszkola z małymi grupami i profesjonalną kadrą, gdzie każde dziecko czułoby się wysłuchane i zaopiekowane.

Bajkowe Przedszkole, które stworzyłam ma bogatą ofertę zajęć w ramach czesnego, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zdolności, pasje, pogłębiać zainteresowania pod okiem mądrych nauczycieli.

Dzieci zawsze były bliskie memu sercu. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dorosłych dzieci i babcią trójki wnucząt.

Zapraszam do naszego Bajkowego Przedszkola!

Wyspecjalizowany

Nasz zespół

mgr Justyna Rodzoch

Uniwersytet Warszawski kierunek: Edukacja wczesnoszkolna. Kolegium Nauczycielskie w Warszawie – Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, 11 lat pracy w Bajkowym Przedszkolu, mama trójki dzieci.

mgr Milena Karbowniczek

Akademia Pedagogiczna im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierunek: Rewalidacja z terapią pedagogiczną. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Akademia Pedagogiki Specjalnej kierunek: Logopedia i Pragmatyka Komunikacyjna. 10 lat pracy w Bajkowym Przedszkolu, nauczyciel i logopeda, mama dwójki dzieci.

mgr Joanna Jeżak

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy, kierunek: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Wyższa Szkoła Komunikowania Politologii i Stosunków Międzynarodowych, kierunek: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Staż pracy: 5 lat w Bajkowym Przedszkolu. Mama jednego dziecka.

mgr Agata Zaraś

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy, kierunek: Pedagogika, specjalność: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Staż pracy 1 rok w Bajkowym Przedszkolu.

Sylwia Mętlak

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, kierunek: Praca socjalna-praca z dzieckiem i rodziną, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Staż pracy 3 lata w tym 1 rok w Bajkowym Przedszkolu.

mgr Urszula Moszczyńska

Psycholog, z trzydziestoletnim stażem pracy w warszawskich poradniach. Wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19 Warszawa-Natolin. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Realizator ” Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ” Rodzeństwa bez Rywalizacji”. Certyfikowany instruktor programu “Golden Five “. Ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychologii klinicznej stosowanej. Mama trójki dzieci.